#2018-02-14 22:07:32 

BogdanOkulicki

Użytkownik

hej wszystkim, zastanawiamy się nad montażem taśmy LED. Bardzo fajnie to wygląda we wnętrzach, ale właśnie, jak z praktyką takich rozwiązań? Czy to nie pobiera za dużo energii? Zachęcam do dyskusji każdego, kto ma coś takiego w swoim domu albo kto po prostu orientuje się w temacie.
#2018-02-14 23:06:03 

se-ma-for

Użytkownik

ja na początku nie byłem do tego przekonany, ale żona mnie przekonała. Mamy taśmy LED na korytarzu i w sypialni, jako podświetlenie półek. Montaż był w zasadzie dosyć prosty, mocy nie pobiera jakoś bardzo dużo. Ale też ci jeszcze poradzę, że sprawdź jaką barwę światła ma taka taśma, bo to bardzo wpływa na wygląd i ostateczny efekt podświetlenia.
#2018-02-15 00:26:34 

BogdanOkulicki

Użytkownik

a co myślisz o takich taśmach przy listwach przy podłodze? Jaka barwa jest najlepsza? Może podasz jakiś przykład czegoś, co warto kupić?
#2018-02-15 01:21:57 

se-ma-for

Użytkownik

my mamy barwę ciepłą i jest chyba najbardziej naturalna, delikatna dla oczu. Jak chcesz sobie sprawdzić pobór mocy taśmy led 12v, to ja Ci mogę polecić taką: https://www.ultra-elektro.pl/tasmy-led-12-v-i-24v/51-tasma-led-3528-60led-m-ip20-biala-ciepla-rolka-5m-lumenmax.html. Jest naprawdę dobrej jakości i nie powinno być z nią żadnych problemów. To gdzie montujesz zależy od twojej własnej wizji i wyobraźni. Jeśli masz ładną podłogę to możesz ją podkreślić światłem, na pewno będzie ładnie, a i funkcjonalnie np. w nocy, bo nie będziesz wpadać w ciemności na ściany.;)
#2018-02-15 02:33:02 

placzliwa

Użytkownik

taśmy led są świetne.:) my na razie mamy tylko przy blacie kuchennym w kuchni, ale chciałabym więcej. Rzeczywiście jest to też praktyczne, bo nie trzeba zapalać całego światła, taka mała taśma daje wystarczająco blasku do poruszania się i prostych czynności. Energii nie pobiera dużo, nie zauważyłam.
#2018-02-15 05:26:14 

BogdanOkulicki

Użytkownik

dzięki wam bardzo za odpowiedzi, zainspiruję się.;) taka rolka ma też sporo długości, da się już pokombinować…
#2018-02-15 08:13:44 

bogumila

Użytkownik

moja koleżanka ma w domu podświetlenia ledowe i wszyscy zawsze je chwalą. Wyglądają bardzo nowocześnie i elegancko… jak jakiś hotel czy spa. Super efekt. Poza tym widzę, że to chyba wcale nie jest drogie, taki montaż. Może nawet i ja sobie tak zrobię przy kolejnym remoncie mieszkania.;)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015